HOME ARCHIV   GALERIE ZONERAMA

Ročník 2020  22.8.2020

23. ročník Plasťáka byl  malý, šikovný a čekalo na nás několik změn a překvapení.

Zpestřením mužské cyklotrasy byly “bahenní lázně” způsobené těžařskou technikou v úseku 1,5 km ve sjezdu před Novým Rychnovem. Někteří technicky méně zdatní bikeři tuto hlubokou a dlouhou žumpu projížděli tak opatrně, že nabrali značné časové ztráty.

Druhým překvapením byla nutná změna běžecké trasy. Poslední úsek 200m původní trasy je neprostupný (nové oplocení) a žlutá značka je nově vedena okolo. Tím se prodloužil běh o 200-250m na jedno kolo, běh mužů celkem asi o 450m. Proto bylo odhlasovánou zkrácení plavání (start od schůdků, kde jsme taky startovali v 2015).
Třetí změnou jsou pokácené lesy v částech cyklotrasy. U některých závodníků tyto změny způsobily lehčí dezorientaci v terénu.

Nakonec ale všichni dorazili do cíle živí a zdraví. Tedy až na jedno odřené kolínko jednoho chlapíka z Kamenice, který v druhém kole běhu lehce ztratil koncentraci a hodil tygra …

Děti
Premiérová účast Verunky B., která zvládla všechny nástrahy a překážky dětského ředitele Přemáka, zvítězila a už se těší na další ročník. Gratulujeme !!!

Muži
Plavání o kousek zkráceno a běh o kousek delší ( viz výše ). Celkové časy by měly být podobné, ale letos vzhledem k vysoké teplotě, bahnité trati kola a momentální formě byly časy delší. Dobrý potenciál pro zlepšení a pro Skokana 2021 !

Ženy
Jitka a Dana doběhly do cíle ruku v ruce, takže poprvé v historii tady máme dvě Plastové Ženy !

Junioři
Martin Š. - zlepšení o 4:20 min a obhájený Plastový Junior!

Počasí
Počasí bylo skvělé, voda v Klechtavci čistá a teplá.

Vítězové kategoriíí

Muži: Přemysl Chaloupka 2:02:46
Ženy: Dana Chaloupková 1:32:46
Junioři: Martin Šiler 1:07:06
Děti 10 a starší: Veronika Bucháčková

Kompletní výsledky i s předešlými ročníky jsou v Excelové tabulce.

Skokan Roku

Martin Š. - zlepšení času o 6,5 % - jasný a jediný Skokan 2020 !

Velké díky

za organizaci patří všem, kteří pomohli - značení tratí (Joska), měření času (Kamča), vylodění a nalodění bójí (J+J), výroba diplomů (Kamča, Martin), výroba triček ( Joska - skvělý námořnický design - diky ! ) a dalším.

Posledních pár slov

Vše klaplo - počasí, sportovní výkony a dobrá parta.  Vydařily se taky doplňkové aktivity - tradiční odpolední turnaj v Petanque, večerní kytara, oheň.